    Vishay Dale RWR89N4000BRB12
    Part No.:
    RWR89N4000BRB12
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRWR89N4000BRB12.pdf
    Description:
    RES 400 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
    Series:
    Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
    Resistance:
    400 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    3W
    Features:
    Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Temperature Coefficient:
    ±20ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 250°C
    Size / Dimension:
    0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
    Failure Rate:
    R (0.01%)
    Datasheet:
    1. How to order RWR89N4000BRB12 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RWR89N4000BRB12 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RWR89N4000BRB12?
    Image RWR89N4000BRB12
    Part Number RWR89N4000BRB12
    Manufacturer Vishay Dale
    Series Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Resistance 400 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 3W
    Composition Wirewound
    Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Temperature Coefficient ±20ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 250°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate R (0.01%)