    Vishay Dale RWR89N2001BRB12
    Part No.:
    RWR89N2001BRB12
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRWR89N2001BRB12.pdf
    Description:
    RES 2K OHM 3W 0.1% WW AXIAL
    Series:
    Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
    Resistance:
    2 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    3W
    Composition:
    Wirewound
    Features:
    Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Temperature Coefficient:
    ±20ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 250°C
    Supplier Device Package:
    Axial
    Size / Dimension:
    0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
    Failure Rate:
    R (0.01%)
    Datasheet:
    1. How to order RWR89N2001BRB12 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RWR89N2001BRB12 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RWR89N2001BRB12?
    Image RWR89N2001BRB12
    Part Number RWR89N2001BRB12
    Manufacturer Vishay Dale
    Series Military, MIL-PRF-39007, RWR89N
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Resistance 2 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 3W
    Composition Wirewound
    Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Temperature Coefficient ±20ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 250°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate R (0.01%)