    Vishay Dale RWR82S4R99BSS73
    Part No.:
    RWR82S4R99BSS73
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRWR82S4R99BSS73.pdf
    Description:
    RES 4.99 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
    Series:
    Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
    Resistance:
    4.99 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    1.5W
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 250°C
    Size / Dimension:
    0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
    Failure Rate:
    S (0.001%)
    Datasheet:
    1. How to order RWR82S4R99BSS73 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RWR82S4R99BSS73 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RWR82S4R99BSS73?
    Image RWR82S4R99BSS73
    Part Number RWR82S4R99BSS73
    Manufacturer Vishay Dale
    Series Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 4.99 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 1.5W
    Composition Wirewound
    Features Military, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 250°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate S (0.001%)