    Vishay Dale RWR81N4R02BRS70
    Part No.:
    RWR81N4R02BRS70
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRWR81N4R02BRS70.pdf
    Description:
    RES 4.02 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
    Resistance:
    4.02 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    1W
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 250°C
    Size / Dimension:
    0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
    Failure Rate:
    R (0.01%)
    Datasheet:
    1. How to order RWR81N4R02BRS70 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RWR81N4R02BRS70 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RWR81N4R02BRS70?
    Image RWR81N4R02BRS70
    Part Number RWR81N4R02BRS70
    Product Status Active
    Resistance 4.02 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 1W
    Composition Wirewound
    Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 250°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate R (0.01%)