    Vishay Dale RWR81N2340BPS73
    Part No.:
    RWR81N2340BPS73
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRWR81N2340BPS73.pdf
    Description:
    RES 234 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
    Series:
    Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    234 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    1W
    Composition:
    Wirewound
    Features:
    Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Temperature Coefficient:
    ±20ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 250°C
    Supplier Device Package:
    Axial
    Size / Dimension:
    0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
    Failure Rate:
    P (0.1%)
    Datasheet:
    1. How to order RWR81N2340BPS73 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RWR81N2340BPS73 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RWR81N2340BPS73?
    Image RWR81N2340BPS73
    Part Number RWR81N2340BPS73
    Manufacturer Vishay Dale
    Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 234 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 1W
    Composition Wirewound
    Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Temperature Coefficient ±20ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 250°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate P (0.1%)