    Vishay Dale RWR81N21R0BRS73
    Part No.:
    RWR81N21R0BRS73
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRWR81N21R0BRS73.pdf
    Description:
    RES 21 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
    Resistance:
    21 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    1W
    Temperature Coefficient:
    ±20ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 250°C
    Size / Dimension:
    0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
    Failure Rate:
    R (0.01%)
    Datasheet:
    1. How to order RWR81N21R0BRS73 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RWR81N21R0BRS73 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RWR81N21R0BRS73?
    Image RWR81N21R0BRS73
    Part Number RWR81N21R0BRS73
    Product Status Active
    Resistance 21 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 1W
    Composition Wirewound
    Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Temperature Coefficient ±20ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 250°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate R (0.01%)