    Vishay Dale RWR80S6810BSB12
    Part No.:
    RWR80S6810BSB12
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRWR80S6810BSB12.pdf
    Description:
    RES 681 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
    Resistance:
    681 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    2W
    Temperature Coefficient:
    ±20ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 250°C
    Size / Dimension:
    0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
    Failure Rate:
    S (0.001%)
    Datasheet:
    1. How to order RWR80S6810BSB12 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RWR80S6810BSB12 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RWR80S6810BSB12?
    Image RWR80S6810BSB12
    Part Number RWR80S6810BSB12
    Manufacturer Vishay Dale
    Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Resistance 681 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 2W
    Composition Wirewound
    Features Military, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±20ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 250°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate S (0.001%)