    Vishay Dale RWR80S20R0BSS73
    Part No.:
    RWR80S20R0BSS73
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRWR80S20R0BSS73.pdf
    Description:
    RES 20 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
    Series:
    Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    20 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    2W
    Temperature Coefficient:
    ±20ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 250°C
    Size / Dimension:
    0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
    Failure Rate:
    S (0.001%)
    Datasheet:
    1. How to order RWR80S20R0BSS73 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RWR80S20R0BSS73 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RWR80S20R0BSS73?
    Image RWR80S20R0BSS73
    Part Number RWR80S20R0BSS73
    Manufacturer Vishay Dale
    Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 20 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 2W
    Composition Wirewound
    Features Military, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±20ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 250°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate S (0.001%)