    Vishay Dale RWR80S2000BSS70
    Part No.:
    RWR80S2000BSS70
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRWR80S2000BSS70.pdf
    Description:
    RES 200 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
    Series:
    Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Resistance:
    200 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    2W
    Composition:
    Wirewound
    Features:
    Military, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±20ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 250°C
    Supplier Device Package:
    Axial
    Size / Dimension:
    0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
    Failure Rate:
    S (0.001%)
    Datasheet:
    1. How to order RWR80S2000BSS70 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RWR80S2000BSS70 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RWR80S2000BSS70?
    Image RWR80S2000BSS70
    Part Number RWR80S2000BSS70
    Manufacturer Vishay Dale
    Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Resistance 200 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 2W
    Composition Wirewound
    Features Military, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±20ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 250°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate S (0.001%)