    Vishay Dale RNC65H1134BRB1465
    Part No.:
    RNC65H1134BRB1465
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRNC65H1134BRB1465.pdf
    Description:
    RES 1.13M OHM 0.1% 1/2W AXIAL
    Series:
    Military, MIL-PRF-55182/05, RNC65
    Resistance:
    1.13 MOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.5W, 1/2W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    Military, Moisture Resistant, Weldable
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package:
    Axial
    Size / Dimension:
    0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
    Failure Rate:
    R (0.01%)
    Datasheet:
    1. How to order RNC65H1134BRB1465 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RNC65H1134BRB1465 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RNC65H1134BRB1465?
    Image RNC65H1134BRB1465
    Part Number RNC65H1134BRB1465
    Manufacturer Vishay Dale
    Series Military, MIL-PRF-55182/05, RNC65
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Resistance 1.13 MOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.5W, 1/2W
    Composition Metal Film
    Features Military, Moisture Resistant, Weldable
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate R (0.01%)