    Vishay Dale RNC60J1744BRB14
    Part No.:
    RNC60J1744BRB14
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRNC60J1744BRB14.pdf
    Description:
    RES 1.74M OHM 1/4W .1% AXIAL
    Resistance:
    1.74 MOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C
    Size / Dimension:
    0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
    Failure Rate:
    R (0.01%)
    Datasheet:
    1. How to order RNC60J1744BRB14 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RNC60J1744BRB14 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RNC60J1744BRB14?
    Image RNC60J1744BRB14
    Part Number RNC60J1744BRB14
    Product Status Active
    Resistance 1.74 MOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Metal Film
    Features Military, Moisture Resistant, Weldable
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate R (0.01%)