    Vishay Dale RNC60J1264BSB14
    Part No.:
    RNC60J1264BSB14
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRNC60J1264BSB14.pdf
    Description:
    RES 1.26M OHM 1/4W .1% AXIAL
    Series:
    Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
    Resistance:
    1.26 MOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    Military, Moisture Resistant, Weldable
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package:
    Axial
    Size / Dimension:
    0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
    Failure Rate:
    S (0.001%)
    Datasheet:
    1. How to order RNC60J1264BSB14 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RNC60J1264BSB14 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RNC60J1264BSB14?
    Image RNC60J1264BSB14
    Part Number RNC60J1264BSB14
    Manufacturer Vishay Dale
    Series Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Resistance 1.26 MOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Metal Film
    Features Military, Moisture Resistant, Weldable
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate S (0.001%)