    Vishay Dale RNC60H1504BSB14201
    Part No.:
    RNC60H1504BSB14201
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRNC60H1504BSB14201.pdf
    Description:
    RES 1.5M OHM 0.1% 1/4W AXIAL
    Series:
    Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
    Resistance:
    1.5 MOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    Military, Moisture Resistant, Weldable
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package:
    Axial
    Size / Dimension:
    0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
    Failure Rate:
    S (0.001%)
    Datasheet:
    1. How to order RNC60H1504BSB14201 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RNC60H1504BSB14201 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RNC60H1504BSB14201?
    Image RNC60H1504BSB14201
    Part Number RNC60H1504BSB14201
    Manufacturer Vishay Dale
    Series Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Resistance 1.5 MOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Metal Film
    Features Military, Moisture Resistant, Weldable
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate S (0.001%)