    Vishay Dale RNC50H7873BRB14
    Part No.:
    RNC50H7873BRB14
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDRNC50H7873BRB14.pdf
    Description:
    RES 787K OHM 1/10W .1% AXIAL
    Resistance:
    787 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C
    Size / Dimension:
    0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
    Failure Rate:
    R (0.01%)
    Datasheet:
    1. How to order RNC50H7873BRB14 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the RNC50H7873BRB14 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RNC50H7873BRB14?
    Image RNC50H7873BRB14
    Part Number RNC50H7873BRB14
    Manufacturer Vishay Dale
    Series Military, MIL-PRF-55182/07, RNC50
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Resistance 787 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Metal Film
    Features Military, Moisture Resistant, Weldable
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max) -
    Number of Terminations 2
    Failure Rate R (0.01%)