    Vishay Dale MR106250R00TAE66
    Part No.:
    MR106250R00TAE66
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDMR106250R00TAE66.pdf
    Description:
    RESISTOR 250 OHM 1/4W .01% WW
    Series:
    MR100
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Last Time Buy
    Resistance:
    250 Ohms
    Tolerance:
    ±0.01%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Composition:
    Wirewound
    Features:
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 145°C
    Supplier Device Package:
    Axial
    Size / Dimension:
    0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)
    Datasheet:
    1. How to order MR106250R00TAE66 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the MR106250R00TAE66 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MR106250R00TAE66?
    Image MR106250R00TAE66
    Part Number MR106250R00TAE66
    Manufacturer Vishay Dale
    Series MR100
    Packaging Bulk
    Product Status Last Time Buy
    Resistance 250 Ohms
    Tolerance ±0.01%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Wirewound
    Features -
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 145°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)