    Vishay Dale ERC551M3000BHEK600
    Part No.:
    ERC551M3000BHEK600
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDERC551M3000BHEK600.pdf
    Description:
    RES 1.3M OHM 0.1% 1/4W AXIAL
    Series:
    ERC
    Resistance:
    1.3 MOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package:
    Axial
    Size / Dimension:
    0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
    Datasheet:
    1. How to order ERC551M3000BHEK600 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the ERC551M3000BHEK600 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ERC551M3000BHEK600?
    Image ERC551M3000BHEK600
    Part Number ERC551M3000BHEK600
    Manufacturer Vishay Dale
    Series ERC
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Resistance 1.3 MOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Metal Film
    Features Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)