    Vishay Dale ERC551M2300BEEK600
    Part No.:
    ERC551M2300BEEK600
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDERC551M2300BEEK600.pdf
    Description:
    RES 1.23M OHM 0.1% 1/4W AXIAL
    Resistance:
    1.23 MOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Temperature Coefficient:
    ±25ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C
    Size / Dimension:
    0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
    Datasheet:
    1. How to order ERC551M2300BEEK600 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the ERC551M2300BEEK600 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ERC551M2300BEEK600?
    Image ERC551M2300BEEK600
    Part Number ERC551M2300BEEK600
    Product Status Active
    Resistance 1.23 MOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Composition Metal Film
    Features Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±25ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)