    Vishay Dale ERC50634K00BHEK500
    Part No.:
    ERC50634K00BHEK500
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDERC50634K00BHEK500.pdf
    Description:
    RES 634K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
    Resistance:
    634 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C
    Size / Dimension:
    0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
    Datasheet:
    1. How to order ERC50634K00BHEK500 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the ERC50634K00BHEK500 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ERC50634K00BHEK500?
    Image ERC50634K00BHEK500
    Part Number ERC50634K00BHEK500
    Product Status Active
    Resistance 634 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Metal Film
    Features Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)