    Vishay Dale ERC50619K00BHEK500
    Part No.:
    ERC50619K00BHEK500
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDERC50619K00BHEK500.pdf
    Description:
    RES 619K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
    Resistance:
    619 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C
    Size / Dimension:
    0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
    Datasheet:
    1. How to order ERC50619K00BHEK500 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the ERC50619K00BHEK500 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ERC50619K00BHEK500?
    Image ERC50619K00BHEK500
    Part Number ERC50619K00BHEK500
    Product Status Active
    Resistance 619 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Metal Film
    Features Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)