    Vishay Dale ERC50604K00BHEK500
    Part No.:
    ERC50604K00BHEK500
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDERC50604K00BHEK500.pdf
    Description:
    RES 604K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
    Resistance:
    604 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C
    Size / Dimension:
    0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
    Datasheet:
    1. How to order ERC50604K00BHEK500 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the ERC50604K00BHEK500 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ERC50604K00BHEK500?
    Image ERC50604K00BHEK500
    Part Number ERC50604K00BHEK500
    Product Status Active
    Resistance 604 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Metal Film
    Features Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)