    Vishay Dale ERC50511K00BHEK500
    Part No.:
    ERC50511K00BHEK500
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDERC50511K00BHEK500.pdf
    Description:
    RES 511K OHM 0.1% 1/10W AXIAL
    Series:
    ERC
    Resistance:
    511 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±50ppm/°C
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package:
    Axial
    Size / Dimension:
    0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
    Datasheet:
    1. How to order ERC50511K00BHEK500 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the ERC50511K00BHEK500 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ERC50511K00BHEK500?
    Image ERC50511K00BHEK500
    Part Number ERC50511K00BHEK500
    Manufacturer Vishay Dale
    Series ERC
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Resistance 511 kOhms
    Tolerance ±0.1%
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Composition Metal Film
    Features Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±50ppm/°C
    Operating Temperature -65°C ~ 175°C
    Supplier Device Package Axial
    Size / Dimension 0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)