    Sensata-Airpax 229-2-1REC5-33735-100
    Part No.:
    229-2-1REC5-33735-100
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED229-2-1REC5-33735-100.pdf
    Description:
    CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Active
    Mounting Type:
    Breaker Type:
    Current Rating (Amps):
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    Actuator Type:
    Number of Poles:
    Illumination:
    Illumination Voltage (Nominal):
    Approval Agency:
    Datasheet:
    1. How to order 229-2-1REC5-33735-100 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the 229-2-1REC5-33735-100 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 229-2-1REC5-33735-100?
    Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
    Series 229 229 - 229 229
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Mounting Type DIN Rail Panel Mount - Panel Mount DIN Rail
    Current Rating (Amps) 100A 5A - - 50A
    Voltage Rating - AC 480 V - - - 277 V
    Voltage Rating - DC - 300 V - - -