    Sensata-Airpax 209-3-1-63-4-2-60-H-V
    Part No.:
    209-3-1-63-4-2-60-H-V
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED209-3-1-63-4-2-60-H-V.pdf
    Description:
    CIR BRKR MAG-HYDR 60A 240VAC
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Series:
    209
    Active
    Mounting Type:
    DIN Rail
    Breaker Type:
    Magnetic (Hydraulic Delay)
    Current Rating (Amps):
    60A
    Voltage Rating - AC:
    240 V
    Voltage Rating - DC:
    Actuator Type:
    Lever
    Number of Poles:
    3
    Datasheet:
    1. How to order 209-3-1-63-4-2-60-H-V on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the 209-3-1-63-4-2-60-H-V price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 209-3-1-63-4-2-60-H-V?
    Current Rating (Amps) 10A 30A 45A - 100A
    Voltage Rating - AC 240 V 240 V 240 V - -
    Voltage Rating - DC - - - - 125 V