    Sensata-Airpax 209-3-1-62-4-2-60-H-V
    Part No.:
    209-3-1-62-4-2-60-H-V
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED209-3-1-62-4-2-60-H-V.pdf
    Description:
    CIR BRKR MAG-HYDR 60A 240VAC
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Series:
    209
    Active
    Mounting Type:
    DIN Rail
    Breaker Type:
    Magnetic (Hydraulic Delay)
    Current Rating (Amps):
    60A
    Voltage Rating - AC:
    240 V
    Voltage Rating - DC:
    Actuator Type:
    Lever
    Number of Poles:
    3
    Illumination:
    Illumination Voltage (Nominal):
    Approval Agency:
    Datasheet:
    1. How to order 209-3-1-62-4-2-60-H-V on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the 209-3-1-62-4-2-60-H-V price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 209-3-1-62-4-2-60-H-V?
    Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
    Series 209 209 209 209 209
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Mounting Type Panel Mount Panel Mount DIN Rail Panel Mount Panel Mount
    Current Rating (Amps) 10A 30A 45A - 100A
    Voltage Rating - AC 240 V 240 V 240 V - -
    Voltage Rating - DC - - - - 125 V