    Sensata-Airpax 203-2-1-66F-252-G-1-16
    Part No.:
    203-2-1-66F-252-G-1-16
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED203-2-1-66F-252-G-1-16.pdf
    Description:
    CIR BRKR 2.5A 32VDC ROCKER
    Manufacturer:
    Sensata-Airpax
    Series:
    203
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Not For New Designs
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Magnetic
    Current Rating (Amps):
    2.5A
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    32 V
    Actuator Type:
    Rocker
    Number of Poles:
    1
    Illumination:
    Green
    Illumination Voltage (Nominal):
    8V
    Approval Agency:
    UL1077
    Datasheet:
    1. How to order 203-2-1-66F-252-G-1-16 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the 203-2-1-66F-252-G-1-16 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 203-2-1-66F-252-G-1-16?
    Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
    Series 203 203 203 203 203
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
    Breaker Type Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic
    Current Rating (Amps) 5A 5A 20A 20A 16A
    Voltage Rating - AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
    Voltage Rating - DC 32 V 32 V 32 V 32 V 32 V
    Actuator Type Rocker Rocker Rocker Rocker Rocker
    Number of Poles 1 1 1 1 1
    Illumination None Green None Green Neon
    Illumination Voltage (Nominal) 120V 120V 24V 12.6V 120V