TNPW040254K2BEED.pdf
TNPW040254K2BEED.pdf
| Image | |
| Part Number | TNPW040254K2BEED |
| Manufacturer | Vishay Dale |
| Series | TNPW e3 |
| Package/Case | 0402 (1005 Metric) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Resistance | 54.2 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% |
| Power (Watts) | 0.13W |
| Composition | Thin Film |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Supplier Device Package | AEC-Q200 |
| Ratings | 0402 |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.016" (0.40mm) |