    TDK Corporation NLV25T-033J-EF
    Part No.:
    NLV25T-033J-EF
    Manufacturer:
    TDK Corporation
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    1008 (2520 Metric)
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDNLV25T-033J-EF.pdf
    Description:
    FIXED IND 33NH 400MA 420MOHM SMD
    Manufacturer:
    TDK Corporation
    Series:
    NLV-EF
    Package/Case:
    1008 (2520 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material - Core:
    Ferrite
    Inductance:
    33 nH
    Tolerance:
    ±5%
    Current Rating (Amps):
    400 mA
    Current - Saturation (Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DC Resistance (DCR):
    420mOhm Max
    Q @ Freq:
    20 @ 100MHz
    Frequency - Self Resonant:
    1.45GHz
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Inductance Frequency - Test:
    100 MHz
    Features:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.075" (1.90mm)