    TDK Corporation MLF2012A1R0JTD25
    Part No.:
    MLF2012A1R0JTD25
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITEDMLF2012A1R0JTD25.pdf
    Description:
    FIXED IND 1UH 80MA 300 MOHM SMD
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±5%
    Current Rating (Amps):
    80 mA
    DC Resistance (DCR):
    300mOhm Max
    Q @ Freq:
    45 @ 10MHz
    Frequency - Self Resonant:
    120MHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    10 MHz
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.041" (1.05mm)
    Datasheet:
    1. How to order MLF2012A1R0JTD25 on HONG KONG HAOCHIP TRADING CO., LIMITED?
    3. Are the MLF2012A1R0JTD25 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MLF2012A1R0JTD25?
    Image MLF2012A1R0JTD25
    Part Number MLF2012A1R0JTD25
    Manufacturer TDK Corporation
    Series MLF
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type Multilayer
    Material - Core Ferrite
    Inductance 1 µH
    Tolerance ±5%
    Current Rating (Amps) 80 mA
    Current - Saturation (Isat) -
    Shielding Shielded
    DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
    Q @ Freq 45 @ 10MHz
    Frequency - Self Resonant 120MHz
    Ratings AEC-Q200
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 10 MHz
    Features -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)