M0L1304QDGS32RQ1.pdf
M0L1304QDGS32RQ1.pdf
| Image |  |
| Part Number | M0L1304QDGS32RQ1 |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Package/Case | 32-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Series | MSPM0 L |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Programmable | - |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+ |
| Core Size | 32-Bit |
| Speed | 32MHz |
| Connectivity | DALI, I2C, IrDA, LINbus, SmartCard, SMBus, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, TRNG, WDT |
| Number of I/O | 28 |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 2K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.62V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 10x12b SAR |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |